10. aprill 2017

Nitski oli lähedal Eesti rekordile, Gold ujus neli uut hooaja tippmarki

Eesti aja järgi täna öösel lõppesid Kanada meistrivõistlused. Teiste hulgas osalesid võistlustel ka Osvald Nitski ja Aleksa Gold, kes ujusid mitmeid Eesti hooaja tippmarke ning kaugele ei jäänud ka rahvusrekordid.

19-aastane Nitski oli lähedal 200 m liblikujumise Eesti rekordile 2.00,11. Eelujumistes sai ta kirja ajaks Eesti hooaja tippmarki tähistava 2.00,32 ning pääses teise ajaga A-finaali.

Paraku finaalis püssirohtu ei jätkunud ning aeg 2.00,46 andis Nitskile napi neljanda koha. Medalikohast jäi tal puudu vaid 0,01 sekundit, mille ta kaotas enda treeningkaaslasele. Rahvusrekord kuulub Nitskile endale ja on püstitatud eelmise aasta suvel Riias. Lisaks ujus Toronto ülikoolis õppiv väliseestlane uue isikliku rekordi 100 m liblikujumises. Ta läbis distantsi ajaga 54.97 ning saavutas 8. koha, Eesti hooaja edetabelis tõusis ta Kregor Zirgi (53.89) järel teisele kohale.

Korralike korrektuure Eesti hooaja edetabelisse tegi Aleksa Gold. Tema parim esitus sündis 400 m vabaltujumises kus ajaga 4.22,32 ületas endale kuulunud hooaja tippmargi kahe sekundiga. See aeg andis 11. koha, Eesti juunioride rekordist jäi teda lahutama vaid 22 sajandikku. Märkimisväärse sooritusega sai ta hakkama ka 400 m kompleksujumises. Goldi 14. koha toonud aeg 4.57,46 on Eesti kõigi aegade kolmas tulemus, ühtlasi sai temast kolmas eestlanna kes seda distantsi alla 5-minuti ujunud.

Uued Eesti hooaja tippmargid ujus ta ka 200 m selili- ja kompleksujumises vastavalt aegadega 2.18,23 ja 2.21,06. Kõikide alade peale jäi Goldi saldoks neli uut Eesti hooaja tippmarki