19. juuni 2017

Allikvee ujus võistluste parima tulemuse, Niine ületas habemega rekordi

Täna lõppesid Tartus Aura ujulas 98. korda toimunud Eesti meistrivõistlused. Viimases võistlusosas säras Martin Allikvee, kes oli ka võistluste edukaim meesujuja. Eesti noorte rekordi ujus Joonas Niine.

Viimane võistlusosa algas põnevate 50 m vabaltujumiste finaalidega. Naiste finaalis kasutas Kertu Ly Alneku puudumise kõige paremini ära tema nimekaim Kertu Kaare.

Alles noorteklassi kuuluv 14-aastane Kaare teenis enda esimese absoluutklassi meistrikulla. Ta läbis distantsi ajaga 26.73. Alnekule kuuluvast noorte rekordist jäi vajaka vaid 12 sajandikku. Hõbemedalile ujus ennast ilusa sooritusega Grete Lucia Kruuse (26.84) ning Margaret Markvardt pälvis pronksmedali ajaga 26.95. Paraujumises oli naistest kõige nobedam Susannah Kaul kellele see oli ka kolmandaks kuldmedaliks nendel võistlustel. Kauli võiduaeg oli 30.23.

Meestest krooniti Eesti meistriks Pjotr Degtjarjov, kes taastas esisprinteri staatuse mille ta eelmisel aastal Daniel Zaitsevile kaotas. Degtjarjovi kuldmedali toonud aeg oli 23.29. Zaitsev lõpetas teisena ajaga 23.42 ning talle vaid ühe sajandikuga kaotanud Nikita Tšernossev sai kaela pronksmedali. Paraujumises oli parim Robin Liksor kes punktidega edestas napilt Kardo Ploomipuud. Punktid vastavalt 618 ja 602.

Romanjuk ja Allikvee tegid rinnuliujumises puhta töö

Maria Romanjuk tegi puhta töö rinnuliujumise distantsidel. Võistluste viimases osas triumfeeris ta 200 m rinnuliujumises ajaga 2.36,51. Esimesel 100 meetril talle head konkurentsi pakkunud Maria Harutjunjan sai kaela hõbemedali (2.38,83) ning sprinter Karleen Kersa lõpetas kolmandana (2.41,68). Eesti juunioride meistriks krooniti Kristina Maria Jaamul (2.51,74) ja noorte meistriks Meril Arndt (2.50,19).

Ülekaalukalt võistluste parim tulemus sündis meeste 200 m rinnuliujumises ning seda Martin Allikvee esituses. Uhkes üksinduses finišeerinud Rio olümpialase võiduaeg oli 2.15,15. Tegemist on Eesti kõigi aegade kaheksanda tulemusega. Allikvee oli ka Eesti meistrivõistluste edukaim meesujuja teenides ainsana kolm individuaalset kuldmedalit. Hõbemedali teenis Silver Hein (2.21,28) ning pronksmedali Joonas Niine (2.21,31). Niine ületas ka 18 aasta vanuse noorte rekordi olles Vladimir Labzini endisest tipptulemusest nobedam enam kui kahe sekundiga. Niine tuli ka Eesti juunioride meistriks. Eesti noorte meistritiitel kuulub Mark Sovtsale (2.30,44).

Liblikujumises üllatusvõit Liivamägile

Margaret Markvardtist sai peale 100 m liblikujumise lõppu enim individuaalseid kuldmedaleid võitnud ujuja Eesti meistrivõistlustel. Ta pälvis enda võistluste neljanda kuldmedali ülekaaluka võiduga olles järgnevatest konkurentidest kiirem enam kui nelja sekundiga. Markvardti võiduaeg oli 1.02,69. Hõbemedali peale käis tihe heitlus Melissa Priideli ja Veronika Olemi vahel. Siiski suutis Priidel käed esimesena vastu seina saada ning teenida absoluutklassi hõbeda ning noorteklassi kuldmedali ajaga 1.06,90. Olem kaotas talle vaid kuue sajandikuga saades tulemuseks 1.06,96.

Meeste 100 m liblikujumises läks favoriidina starti Daniel Zaitsev. Lisaks oli ta ainuke mees stardis kes ujunud seda distantsi alla 54-sekundi. Üllatusena ei mahtunud Zaitsev isegi poodiumile lõpetades neljandana. Eesti meistriks tuli Martin Liivamägi kes sai ajaks 55.65. Peagi 29-aastaseks saavale Liivamägile oli see 60. Eesti meistritiitliks. Hõbedale ujus ennast juunioride Eesti meistritiitli saavutanud Armin Evert Lelle (55.79) ning pronksile üllatuslikult teises vahetuses koduseinte vahel ujunud Robert Roose (55.99). Zaitsevi ajaks märgiti 56.01, Eest noortemeistriks tuli Alex Ahtiainen (58.15).

Kaare tegi kuldse duubli

Naiste 400 m vabaltujumises jäid tulemused tagasihoidlikuks, kuid enda teise meistrikulla loetud tundide jooksul suutis võita Kertu Kaare. Ka Eesti noorte meistriks tulnud Kaare võidutulemus oli 4.34,50. Poodiumile ujusid ennast veel TOP Ujumisklubi neiud Kätlin Sepp ja Meribel Saar. Nendest viimane sai kaela ka Eesti juunioride meistrikulla.

Meestest oli parim Frank Johan Ojarand, kes võitis eile ka 1500 m vabaltujumise. Tänane võiduaeg Ojarannal oli 4.10,11. Talle järgnesid Karel Seli (4.13,88) ja Vladimir Turu (4.14,60). Turu saagiks on ka Eesti juunioride meistritiitel. Noorte meistriks sel distantsil krooniti Gregory Kask ajaga 4.21,68.

Eesti meistrivõistlused lõpetas 4x100 m kombineeritud teateujumine. TOP naiskond tegi puhta töö võites kõik viis teateujumist. Viies kuldmedal võideti ajaga 4.21,03. Kusjuures järgmist konkurenti edestati mäekõrguselt enam kui 15 sekundiga. Meestest suutis esimese teateujumise võidu võtta Garanti Spordiklubi ja alistada Audentese Spordiklubi. Garanti võiduajaks märgiti protokolli 3.47,81.