2. märts 2016

Nitski ujus Kanadas kaks uut Eesti rekordit

Osvald Nitski
Veebruari lõpus Kanadas Quebecis toimunud ülikoolide vahelistel meistrivõistlustel püstitas Kanadas elav eestlane Osvald Nitski uued Eesti rekordid nii 200 m liblik- kui ka 400 m kompleksujumises.

Võistlused toimusid nii lühikeses kui ka pikas basseinis seega oli võimalus ujuda hästi kahel rindel. Kanada väliseestlane Osvald Nitski püstitas uue Eesti täiskasvanute- ja juunioride rekordi pikas basseinis 400 m kompleksujumises, kus ta viis rekordnumbrid 4.23.90 peale. Eelmine rekord 4.29.46 kuulus Martin Liivamägi nimele ning oli ujutud 2011 aastal. Selle ajaga saavutas Nitski ka alavõidu.

Järgmisena vallutas 18-aastane Nitski 200 m liblikujumise rekordnumbrid. Parandades enda eelmist rahvusrekordit poole sekundi võrra ning sai kirja tulemuseks 2.01.61. Samuti püstitas ta ka uue Eesti juunioride rekordi, aeg tõi talle ka esimese koha ülikoolide vahelistel meistrivõistlustel.

1500 m vabaltujumises jäi noormehel 6 sekundit puudu Kregor Zirk'i nimele kuuluvast Eesti rekordist. Nitski läbis distantsi ajaga 16.17.98, Zirkile kuuluv Eesti rekord on aga 16.11.75.

Siiski ühest Zirki rekordist, Toronto ülikooli eest ujuv Nitski jagu sai. Nimelt ületas ta lühikeses basseinis (25m) 400 m kompleksujumise Eesti juunioride rekordi. Uuteks rekordnumbriteks kirjutas Nitski 4.20.16, eelnev rekord 4.21.47 kuulus Zirki nimele ning oli püstitatud detsembris Eesti lühiraja meistrivõistlustel.

Toronto ülikool tuli üldarvestuses ka kindlaks võitjaks 859-punktiga. Nitski pälvis ka võistluste uustulnuka (Rookie of the year) tiitli tänu enda headele esitustele.

Pikas basseinis ujutud 400 m kompleksujumise rekord on kiirem ka Euroopa meistrivõistluste A-normatiivist, mis tagab talle prii sõidu Londonis peetavale jõuproovile.