18. mai 2016

EM-i KOLMAS PÄEV: Tribuntsov poolfinaalis, Allikvee ja Nitski ujusid uue Eesti rekordi

Ralf Tribuntsov
Londoni olümpiabasseinis jätkuvatel ujumise Euroopa meistrivõistlustel oli kolmandal päeval stardis 13 Eesti koondislast. Eesti esimese poolfinaalkoha ujus välja Ralf Tribuntsov. Head tulemused ujusid välja ka Martin Allikvee ja Osvald Nitski kes kumbki püstitasid uue Eesti rekordi.

Eesti rekordimees Ralf Tribuntsov saavutas eestlaste esimese poolfinaalkoha nendel Euroopa meistrivõistlustel. 21-aastane Tribuntsov läbis 50 m selili ajaga 25.74 ning saavutas eelujumistes selle ajaga 15. koha. Enda nimele kuuluvast Eesti rekordist jäi eestlane 29 sajandiku kaugusele. Poolfinaal toimub täna õhtul kell 21:49.

Karl Johann Luht püstitas uue isikliku rekordi tulemusega 26.22 ning saavutas kõrge 23. koha. Lisaks oli 50 m seliliujumise stardis veel Endri Vinter (26.65) ja Andrei Gussev (26.76) kes enda isiklikke tippmarke nihutada ei suutnud. Mehed saavutasid kohad vastavalt 36. ja 41. koha.

Martin Allikvee
Kolmanda päeva üks oodatumaid alasid oli meeste 200 m rinnuliujumine. Sellel alal oli stardis Eesti rekordimees Martin Allikvee, kes ujus uue Eesti rekordi ajaga 2.14.97. Eelmine tippmark paranes 12-sajandikuga. Olümpiapileti heitluses tähendas see aeg seda, et Allikvee saavutas enda tulemuse eest 833 FINA punkti, mis on 7 punkti vähem kui Ralf Tribuntsovil. Et napsata endale praeguse seisuga olümpiapilet oleks Allikvee pidanud ujuma 2.14.55. Poolfinaalpääsust jäi eestlast lahutama 78 sajandikku. 44 mehe konkurentsis andis uus Eesti rekord 23. koha.

Lisaks oli 200 m rinnuliujumises veel stardis ka Martin Liivamägi. Ta läbis distantsi uue hooaja tippmargiga 2.17.26 ning see aeg andis 27-aastasele ujujale 31. koha. Eesti juunioride rekordiomanik Silver Hein jäi enda isiklikust tippmargist enam kui 3-sekundi kaugusele saades kirja ajaks 2.22.49. See aeg andis lõpuprotokollis 43. koha.

Alina Kendzior
Naiste 100 m seliliujumises oli võistlustules kolm eestlannat. Parima tulemuse neist tegi äsja Eesti koondisega liitunud Alina Kendzior, kes jäi enda nimel olevast Eesti rekordist 8 sajandiku kaugusele saades kirja ajaks 1.02.75. See aeg andis neiule 29. koha.

Stardis olid ka õed Kätlin ja Sigrid Sepp. Noorem õde Sigrid läbis distantsi ajaga 1.04.55. Detsembris ujutud isiklikule tippmargile kaotas 17-aastane Sepp 68 sajandikku. Vanem õde Kätlin sai kirja tulemuseks 1.05.18. Kohad olid neidudel vastavalt 40. ja 43. koht.

Meeste 200 m liblikujumine mis oli kolmanda päeva avaala algas Eesti rekordiga. Eile 200 m kompleksujumises Eesti juunioride rekordi ujunud Osvald Nitski ujus täna 200 m liblikujumises enda nimele kuulnud Eesti rekordist 15 sajandikku kiiremini. 18-aastane Nitski läbis distantsi ajaga 2.01.46, millega ta pälvis 31. koha ning püstitas ka uue juunioride rekordi. Samal distantsil oli võistlustules ka Arkadi Kalinovski, kes ujus uueks isiklikuks tippmargiks 2.06.66 kuid pidi leppima viimase ehk 37 kohaga.

Koondise pesamuna Margaret Markvardt tegi enda võistluste teise stardi 200 m kompleksujumises. Kuu aega tagasi toimunud Baltimaade meistrivõistlustel jäi 16-aastane Markvardt Eesti rekordist (2.19.46) vaid 30 sajandiku kaugusele. Täna kahjuks selili- ja rinnuliujumise etapp jäi lahjemaks kui oodatud ning ajaga 2.21.76 saavutas ta 38 koha.