5. november 2017

Romanjuk oli Riias väga lähedal rahvusrekordile, eestlastele kokku 26 medalit

Eile õhtul lõppes Läti pealinnas Riias traditsiooniline sprindifestival ning ka Eestist olid paljud ujujad võistlustele sõitnud. Meie kõige edukamaks ujujaks osutus Maria Romanjuk, kes teisel võistluspäeval oli väga lähedal rahvusrekordile. Eesti ujujad võitsid teisel võistluspäeval kokku 13 medalit.

21-aastane Maria Romanjuk saavutas teisel päeval kaks alavõitu. 200 m kompleksujumises läbis ta distantsi ajaga 2.14,87 ning jäi enda nimel olevast Eesti rekordist vaid 33 sajandiku kaugusele.

Romanjuki Eesti kõigi aegade teine tulemus tõi eestlannale ka uue võistluste rekordi. Tema järel teisena lõpetas Margaret Markvardt ajaga 2.17,03. Väga korraliku tulemuse ujus Romanjuk ka 100 m rinnuliujumises ajaga 1.08,19. Vähem kui sekund enda Eesti rekordile kaotanud Dmitri Kapelini hoolealune saavutas kindla võidu. Kahe päeva jooksul Romanjukile kolm kuld- ja üks hõbemedal ning tegemist oli eestlaste kõige edukama ujujaga.

Naiste 200 m vabaltujumises saavutasid eestlannad kolmikvõidu. Kertu Ly Alnek tuli võitjaks uue hooaja tippmargiga 2.02,06. Talle järgnesid Meribel Saar (2.06,27) ja Mai Riin Salumaa (2.07,52). Sama distants oli ka meestele edukas, sest tihedas heitluses saavutas Andri Aedma hõbemedali (1.50,31) ja Cevin Anders Siim pronksise autasu ajaga 1.50,76.

Kuldmedaliga sõidab Riiast ära ka kogenud Kätlin Sepp. Ta saavutas võidu 200 m seliliujumises ajaga 2.13,86. Meeste samal distantsil oli heas hoos Andrei Gussev, kes ajaga 1.59,93 pälvis teise koha. Markvardt sai teisel päeval veel kaela teisegi hõbemedali, seda 50 m seliliujumises (29.05). Martti Aljand lõpetas algselt 100 m rinnuliujumise neljandana, aga kuna üks konkurent diskvalifitseeriti, siis tõusis ta pronksmedalile ajaga 1.00,58

Naiste 4x50 m kombineeritud teateujumises (Sepp, Laura Kalvet, Salumaa, Markvardt) saavutasid TOP Ujumisklubi neiud hõbemedali ajaga 1.57,81. Kahe päeva jooksul võitsid Eesti ujujad Riia Sprindifestivalilt kokku 26 medalit.