23. märts 2018

Eesti koondis võitis Baltimaade meistrivõistluste avapäeval 20 medalit

Leedus Kaunases toimuvatel Baltimaade meistrivõistlustel võitis Eesti koondis avapäeval 20 medalit. Kõige säravamate tulemustega said hakkama Maria Romanjuk, Martin Allikvee ja Daniel Zaitsev.

Romanjuk võitis naiste 100 meetri rinnuliujumise Eesti kõigi aegade neljanda tulemusega 1.09,52. Enda nimel olevast Eesti rekordist jäi eestlanna 0,7 sekundi kaugusele.

Kõva konkurentsi pakkus Romanjukile Leedu tõusev ujumisetäht 15-aastane Kotryna Teterevkova, kes kaotas Romanjukile vaid kaheksa sajandikku. Kuldmedali Eestile teenis ka Martin Allikvee 200 m rinnuliujumises. Kuigi Allikvee läks võistlustele ilma erilise ettevalmistuseta, siis suutis ta ikkagi Läti rekordimehe Daniils Bobrovsi alistada. Allikvee krooniti Baltimaade meistriks ajaga 2.15,84, Bobrovs kaotas eestlasele 27 sajandikku. Eestlane saavutas veel hõbemedali 50 m rinnuliujumises (28.78) kaotades võitjale vaid nelja sajandikuga.

Daniel Zaitsev ujus 50 m liblikujumises Eesti kõigi aegade paremuselt kuuenda tulemuse ajaga 24.10. Zaitsev jäi enda nimele kuuluvast Eesti rekordist vaid 25 sajandiku kaugusele. Võit oli ülekaalukas, sest järgmine ujuja kaotas eestlasele ligi sekundiga. Naiste 50 m seliliujumises lõpetas Margaret Markvardt teisena läbides basseinipikkuse täpselt 30 sekundiga.

Meeste 100 m vabaltujumise finaalis oli lausa viis eestlast ning eelujumistes parimat aega (51.02) näidanud Nikita Tšernosev sama kiiret esitust finaalis näidata ei suutnud. Ta saavutas eestlaste parimana teise koha saades ajaks 51.23, Andri Aedma saavutas uue isikliku rekordiga 51.29 pronksmedali. Kuldmedali napsas eestlaste nina alt leedukas Povilas Strazdas ajaga 51.17. Sama pikal seliliujumise distantsil ujus ennast poodiumi kolmandale astmele Matis Hiie ajaga 58.07, mis on ka noormehe uus isiklik tippmark.

Kertu Ly Alnek parandas 200 m vabaltujumises isiklikku rekordi enam kui sekundiga, kuid pidi siiski endast neli aastat noorema lätlanna Ieva Maluka paremust tunnistama. Alnek sai ajaks 2.04,32 ning võidu võtnud Maluka 2.03,15. Pronksmedalile pidasid lahingu maha Ilona Maide ja Annika Vainikk ning sellest duellist väljus võitjana Maide ajaga 2.08,76, Vainikk kaotas koondisekaaslasele vaid 14 sajandikku.

Koondise üks pesamunasid Laura-Liis Valdmaa oli väga lähedal Baltimaade meistri tiitlile 200 m seliliujumises. Ta läbis distantsi isikliku rekordiga 2.25,52 ning kuldmedal jäi vaid 24 sajandiku kaugusele. Hommikul tuli Valdmaa sel distantsil noorte arvestuses kindlalt võitjaks. Järjekordse võidu Eesti koondisele tõi Cevin Anders Siim 200 m liblikujumises, kes ujus veidi aeglasemini kui nädal tagasi Eesti karikavõistlustel, kuid mis oli siiski võiduks piisav. Siimu võiduajaks märgiti 2.09,23.

Õhtu kõige napima esikoha noppis endale Margaret Markvardt, kes võitis naiste 100 m liblikujumise. Ta läbis kaks basseinipikkust enda isiklikust rekordist sekundi aeglasemini, kuid aeg 1.02,43 oli võiduks piisav. Vaid kolme sajandikuga kaotas talle leedulanna Beatrice Kanapienyte. Meeste 400 m vabaltujumises varastas leedulane Povilas Strazdas taas eestlastelt võidu olles parim ajaga 4.06,99. Teisena lõpetas leedulasele 25 sajandikku kaotanud Maksim Gumenjuk ja kolmandana Vladimir Turu (4.14,13).

Naiste 50 m vabaltujumises oli Kertu Ly Alnek väga lähedal saavutusele, et olla viies Eesti naisujuja läbi aegade, kes ujunud seda distantsi alla 26-sekundi. Alnek läbis basseinipikkuse isikliku rekordiga 26.02, mis andis talle teise koha. Võidu võttis Läti rekordinaine Gabriela Nikitina tulemusega 25.77. Meeste 200 m kompleksujumise finaalis ujus ennast pronksmedalile Silver Hein ajaga 2.08,44 ja naiste 400 m kompleksujumises Alina Vedehhova (5.22,61).

Päeva lõpetas meestele 4x100 m kombineeritud teateujumine kus Eesti koondis saavutas kindla võidu. Teatenelik Hiie (58.71), Allikvee (1.01,87), Zaitsev (55.34) ja Tšernosev (51.14) läbisid distantsi ajaga 3.47,06. Naiste 4x100 m vabaltujumise nelik saavutas sarnaselt meestele alavõidu ning seda ajaga 3.51,59. Eesti koondis ujus koosseisus Alnek (56.54), Vainikk (57.93), Maide (59.14) ja Markvardt (57.98).